Splošne kompetence študijskega programa iz vidika SOK so:

[1]    Kompetence za samostojno in avtonomno izvajanje nalog v tipičnih in netipičnih okoljih v zdravstvu, v širših ali multidisciplinarnih kontekstih na nivoju zdravstvene organizacije.
[2]    Sprejemanje odgovornosti za odločitve, ki so povezane z aktivnostmi, procesi ter vodenjem kompleksnih in heterogenih skupin v zdravstveni organizaciji.
[3]    Sposobnost poglobljenega teoretičnega, metodološkega in analitične uporabe znanj s področja managementa in vodenja zdravstvene organizacije z elementi raziskovanja in dokazih podprtega managementa, kar je osnova za zahtevnejše vodstveno delo.
[4]    Sposobnosti za obvladovanje zahtevnejših, kompleksnih delovnih procesov in razumevanje pomena različnih metodoloških orodij za uspešnost in učinkovitost managementa zdravstvene organizacije.
[5]    Sposobnost načrtovanja in vodenja delovnega procesa na podlagi ustvarjalnega reševanja problemov, povezanih s področjem razvoja zaposlenih v zdravstveni organizaciji.
[6]    Sposobnost izvirnih dognanj/stvaritev, inovacij na področju managementa zdravstvene organizacije in kritične refleksije opravljenega dela in doseženih rezultatov.
[7]    Sposobnost prevzemanja odgovornosti za lastni profesionalni razvoj, razvoj zaposlenih in prenosa znanj v zdravstveni organizaciji.

Predmetno specifične kompetence so:

[1]    Znanje in sposobnosti za uporabo raziskovalnih metod kot eno od orodij managementa za spremljanje delovanja zdravstvene organizacije, reševanje problemskih situacij, iskanje priložnosti za razvoj zdravstvenega zavoda in posameznih strok.
[2]    Temeljna znanja in sposobnosti za management in vodenje zdravstvene organizacije.
[3]    Temeljna znanja in sposobnosti za uporabo ekonomike v managementu in vodenju zdravstvene organizacije.
[4]    Uporaba na dokazih podprtega dela pri reševanju strokovnih, organizacijskih, kliničnih, med-organizacijskih in drugih problemov v zdravstvenem managementu.
[5]    Razvoj temeljnih znanj in sposobnosti na področju uvajanja sprememb v zdravstvu in trajnega prenosa sprememb v neposredno delovanje posameznika, tima, oddelka, zdravstvene organizacije in zdravstvenega sistema.
[6]    Znanje in sposobnosti za celostno načrtovanje in spremljanje delovanja zdravstvene organizacije in njenih izidov na različnih področjih delovanja in poslovanja.
[7]    Razumevanje, znanje in sposobnosti za uporabo pravne ureditve zdravstva kot sistema, zdravstvenega varstva v RS in druge zakonodaje, ki pokriva področje zdravstvene organizacije, zdravstvenih delavcev in pacientov.
[8]    Znanje in sposobnosti za razvoj in delo z ljudmi, etičnega delovanja pri reševanju konkretnih primerov s področja dela z ljudmi, razvoja zaposlenih, upravljanja konfliktov, med-poklicnega sodelovanja, idr.
[9]    Znanje in usposobljenost za vodenje odnosov z zaposlenimi in med-poklicno sodelovanje.