03/03/2025

Fakulteta za zdravstvo Angele Boškin z novim študijskim programom – Delovna terapija (VS)

JESENICE, 4. marec 2025 – Fakulteta za zdravstvo Angele Boškin je uspešno akreditirala nov visokošolski strokovni študijski program Delovna terapija (VS). Triletni študijski program 1. bolonjske stopnje, ki predstavlja odgovor na hitro rast povpraševanja po delovnoterapevtskih storitvah v zdravstvenih, socialnovarstvenih in številnih drugih organizacijah, bo diplomante usposobil za uporabo najsodobnejših metod dela, odkrivanje delovnoterapevtskih trendov, vseživljenjsko učenje in strokovni razvoj ter sledenje tehnološkemu napredku. Nov študijski program bo fakulteta začela izvajati že v študijskem letu 2025/2026, študentke in študenti pa ga lahko pobližje spoznajo na spletnem informativnem dnevu, ki bo potekal 13. marca 2025.

»Za delovno terapijo smo se odločili, ker gre za stroko, ki se v zadnjem času skokovito razvija na vseh področjih. Da bi tudi v Sloveniji lahko sledili najnovejšim delovnoterapevtskim trendom, potrebujemo sodoben študijski program, ki diplomantom omogoča pridobitev vsestranskih kompetenc za uspešno opravljanje poklica, delovanje v raznolikih delovnih skupinah ter stalen strokovni in karierni razvoj. S kakovostnim in mednarodno primerljivim programom, ki je usklajen z nacionalnimi in mednarodnimi smernicami, v slovenski prostor prinašamo najsodobnejša znanja in metode dela, ki nas bodo postavile ob bok najrazvitejšim evropskim državam na tem področju,« je povedala doc. dr. Sanela Pivač, dekanja Fakultete za zdravstvo Angele Boškin.

»Priča smo hitri rasti potreb po sodobni delovnoterapevtski obravnavi zaradi staranja prebivalstva, vse pogostejših kroničnih obolenj in potreb po storitvah za različne ranljive skupine. Hkrati se povečujejo potrebe po sistemskem izobraževanju delovnih terapevtov, ki bodo vrhunsko usposobljeni za izvajanje preventivnih programov, programov za izboljšanje ergonomije na delovnem mestu ter ukrepov za preprečevanje padcev.«

»Že med razvojem novega študijskega programa smo se lahko prepričali v veliko zanimanje za tovrstne strokovnjake v Sloveniji, saj so se na naše vabilo k sodelovanju kot učna baza zelo pozitivno odzvale številne organizacije, kot so domovi za starejše, centri za usposabljanje, delo in varstvo, izvajalci pomoči na domu, zdravstveni domovi in bolnišnice ter rehabilitacijski centri. Skupaj bomo lahko našim študentkam in študentom ponudili znanje in izkušnje, s katerimi se jim bodo odprle kar najširše zaposlitvene možnosti v različnih delovnih okoljih,« je še povedala Pivač.

Usklajenost z nacionalnimi in mednarodnimi smernicami

Študijski program Delovna terapija (VS) je osredotočen na kompetence diplomantov, ki so usklajene z nacionalnimi in mednarodnimi usmeritvami in smernicami Svetovnega združenja delovnih terapevtov (WFOT), Evropskega združenja delovnih terapevtov (COTEC) ter Evropskega združenja učiteljev za delovno terapijo (ENOTHE). Triletni program je ovrednoten s 180 točkami ECTS, diplomantke in diplomanti pa bodo pridobili naziv diplomirana delovna terapevtka oziroma diplomirani delovni terapevt (dipl. del. ter. (VS)).

Vpis v študijskem letu 2025/2026

Fakulteta za zdravstvo Angele Boškin bo novi študijski program izvajala na Jesenicah (40 vpisnih mest) in v Ljubljani (40 vpisnih mest). Redni študij bo predvidoma potekal na Jesenicah, izredni pa v Ljubljani (odvisno od števila prijav). Več o programu bo mogoče izvedeti tudi na spletnem informativnem dnevu, ki bo potekal 13. marca 2025 ob 15. uri prek Zooma (povezava Zoom), prvi prijavni rok pa bo trajal od 7. do 31. marca 2025.

  

 Več informacij: dekanat@fzab.si, 04 5869 360